Chcete se zeptat?

Datum: 15.01.2011

Vložil: Míša Trejbalová

Titulek: vztah

dobrý den chtěla bych se zeptat jek řešit a přistupovat k mému synovy adovi kterému jsou 3 roky a dostává záchvaty jakoby potlačované zuřivosti ,projevuje se to pnutím klepáním grimasou atd.. často to souvisí se vztahem ke svojí 7měsíční sestřičce kdy někdy nerozpoznám zda má ada radost nebo zlost ale spíš se přikláním k té zlosti , protože někdy ji zatlačí svůj prst do ručičky nebo ji rýpne.. Toto cítil a projevoval i předtím než jsem byla těhotná. V normálních záchvatek vzteku se projevuje ten vztek normálně , ale tohle je jakoby něco potlačoval nějakou zuřivost.. Četla jsem knižku paní prekopové a děláme pevné objetí , ale toto se stále nechce hnout ale objetí nám pomohlo mít lepší vztah.Koupila jsem se i vaši knížku efektivní rodičovství ,ještě ji nemám přečtenou jenom jsem nahlédla zaujala mě i tento postoj a proto prosím o radu. děkuji misa

Datum: 19.01.2011

Vložil: Gabriela Vybíralová

Titulek: Re: vztah

Dobrý den, žárlivost je u sourozenců úplně běžná. Nejčastějším projevem je nenápadné ubližování miminku, v takovém případě je vhodné si syna vzít a vysvětlit mu, že to sestřičku bolí a důrazně sdělit, že tohle se OPRAVDU nedělá. Emoce není dobré potlačovat. Já jsem svému synovi když měl asi 3 roky koupila boxovací pytel, když ho papadl záchvat vzteku a zuřivosti, řekla jsem mu, že by bylo dobré aby si šel ulevit a vyboxovat se. Někdy jsem šla s ním a přidala se, zkusila jsem pochopit a přijmout jeho pocit. Jako prevenci by bylo dobré najít si co nejvíce času a být se synem sama (např. když sestra spí) a dělat s ním aktivity, které si sám vybere a baví ho. Naplnit jeho citovou nádrž doplna a dopředu. Přeji Vám hodně trpělivosti v rodičovské roli :-)

Záznamy: 23 - 24 ze 26
<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Přidat nový příspěvek